Zpěvák Dalibor Janda: Místo slávy chomout, ztráta syna a nečekaný kolaps

12. 2. 2021
Držitel tří Zlatých slavíků, hvězda populárního nebe 80. let a idol žen několika generací se v životě musel nejednou vyrovnávat s velkou ztrátou. Když v roce 2003 spáchal jeho jednadvacetiletý syn sebevraždu, svět celé jeho rodiny se obrátil vzhůru nohama. Tehdy to ustál, teď se mu ovšem opět zhoupla zem pod nohama, když musel podstoupit operaci srdce.

Hlavně něčím být

Že chce být slavným zpěvákem, věděl Dalibor, tehdy ještě Václav Janda už jako malý kluk. V první třídě se o svém snu dokonce rozpovídal paní učitelce, která jej za jeho upřímnost prý odměnila pohlavkem, protože si myslela, že si z ní dělá legraci. Většina jeho spolužáků v Hranicích na Moravě, kde se 21. března 1953 narodil, na rozdíl od Václava upřednostňovala povolání popeláře, výpravčího nebo pilota, on se však svého snu dokázal držet a postupně jej proměnit ve skutečnost. A to i přesto, že na rady paní učitelky, aby z něj bylo „něco pořádného“, nejprve došlo. Václav Janda se totiž vyučil strojním zámečníkem.

Kde schovává Dalibor Janda trofeje od fanynek? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše je v nevlídném postavení k vašemu znamení, a proto si nerozumíte s partnerem a zdá se vám kapánek přecitlivělý. Přepadá vás pocit, že už pro vás není tak atraktivní a vlastně ho…

Nejčtenější články

Doporučujeme