Petr Sepeši se narodil 23. dubna 1960 ve slovenském Breznu Foto: Aha! – Daniel Černovský, reprofoto ČT, ara

Petr Sepeši se narodil 23. dubna 1960 ve slovenském Breznu Foto: Aha! – Daniel Černovský, reprofoto ČT, ara

Talentovaný zpěvák propadl muzice už na základní škole Foto: Profimedia
S mladou nadějnou gymnazistkou Ivetou, která také toužila dobýt svět populární hudby, se seznámil v roce 1983 Foto: ČTK, archiv Blesku
Jejich společný song Knoflíky lásky se stal absolutním hitem Foto: Aha! – Kateřina Moravcová, Petr Novotný, ara
Následovaly další „hitovky“ jako My to zvládnem, Medové dny nebo Blázni tenisoví Foto: ČTK/L. Hajský
14
Fotogalerie

Zpěvák Petr Sepeši: Milovaný muž Ivety Bartošové tajil syna a zemřel při nehodě

Dívčí idol 80. let, který oslňoval fanynky po boku své životní lásky Ivety Bartošové, by letos oslavil 64. narozeniny, nebýt však jeho těžko uvěřitelného počinu, který ho stál život. Koho Petr Sepeši skutečně miloval a co o něm řekl utajený syn?

Dětství bez otce

Petr Sepeši se narodil 23. dubna 1960 ve slovenském Breznu, o dva roky později ale rodina zamířila do české Aše. Tam žili ještě s mladším Petrovým bratrem Janem do doby, než se otec rozhodl rodinu opustit. Maminka se tak o dva syny starala sama. Budoucí talentovaný zpěvák propadl muzice už na základní škole. Zpíval v dětském sboru, chodil na klavír do „lidušky“, hrál i na kytaru a na bicí. Vystudoval mechaniku textilních strojů a po škole nastoupil do ašského podniku Tosta.

Příběh lásky Petra Sepešiho a Ivety Bartošové můžete nově sledovat na televizi Voyo v minisérii Iveta, která vstoupila do 2. série. Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Superstar 70. let

Když mu bylo šestnáct, založil svou vlastní kapelu s názvem Apendix. Odsloužil si povinnou vojenskou službu a hned po ní začal poctivě pilovat svůj hlas na hodinách zpěvu. Účastnil se všemožných pěveckých soutěží a jen o fous mu uniklo první místo na jihlavském festivalu Mladá píseň. Uhodnete, kdo vyhrál? Byl to nějaký Pavol Habera ze Slovenska. Na konci 70. let se seznámil s dalším začínajícím zpěvákem, Petrem Kotvaldem, se kterým se stali velcí kamarádi. Na začátku 80. let pak potkal osudovou ženu, která navždy změnila jeho krátký život…

Pokračování 3 / 5

Jedině Iveta

S mladou nadějnou gymnazistkou Ivetou, která také toužila dobýt svět populární hudby, se seznámil v roce 1983. Jejich společného manažera a „stvořitele“ Tomáše Gottlieba napadlo, že by to těm dvěma mohlo spolu slušet, a dal je umělecky dohromady. Jejich společný song Knoflíky lásky se stal absolutním hitem a fanynky se ze dvou blonďatých andílků mohly zbláznit. Následovaly další „hitovky“ jako My to zvládnem, Medové dny nebo Blázni tenisoví. Hudební kritici se sice pozastavovali nad „lehce stupidními texty“, ale tehdejší doba si žádala své. Iveta s Petrem údajně přišla o panenství a ti dva prý tvořili dokonalý pár i mimo jeviště. Jenže tak romantické, jak psala o jejich vztahu tehdejší média, to prý zase nebylo.

Pokračování 4 / 5

Osudová klička přes koleje

Jen dva roky od jejich seznámení se Petr vydal jednoho letního podvečera domů k mamince do Aše. Tehdy si s Ivetou pořídili ojetou Škodu 100. Zpěvačka měla jet s ním, ale zrovna byla po operaci mandlí a zotavovala se u svých rodičů ve Frenštátu. Když na železničním přejezdu svítila až moc dlouho červená, Petr se rozhodl, že prokličkuje spuštěnými závorami. Nevšiml si blížícího se vlaku, který jej smetl a tlačil před sebou dalších sto metrů. Popový idol byl na místě mrtvý.

Pokračování 5 / 5

Utajený syn

Na pohřeb dorazila nejen zdrcená Iveta, ale i sedmnáctiletá atraktivní těhotná prodavačka Marie. Pod srdcem měla syna Petra Sepešiho. Ti dva spolu měli krátký románek během „vztahu“ s Ivetou, zpěvačka o tom měla dokonce vědět. Malý Petřík tak svého tatínka nikdy nepoznal. Že byl jeho otcem slavný zpěvák, nevěděl do dvanácti let. Jeho matka mu to přiznala, až když se její syn nepřestával vyptávat. Na adresu svého táty řekl: „Vím, že to byl skvělý chlap, snažím se být jako on.“ O otcově vztahu s Ivetou si ale myslí své. Prý zpěvačku nikdy nemiloval a o lásce spolu jen zpívali. A jak zaznělo i v hitu Knoflíky lásky: Je to tajemství, co vědí jen oni dva…

Doporučujeme

Články odjinud