Zpívající Tibetské mísy působí blahodárně na duši i na tělo. Jak na ně hrát?

14. 3. 2019
Zpívající Tibetské mísy působí blahodárně na duši i na tělo. Jak na ně hrát?
Jsou skutečný zázrak, mají totiž komplexní léčebný vliv na celý náš organismus. Jde vlastně o specifický hudební nástroj s hlubokým duchovním působením, kdy se při hraní vytvářejí příjemné zvuky a také pozitivní vibrace. Meditaci s tibetskými mísami stojí za to vyzkoušet!

Odkud se Tibetské zpívající mísy vzaly?

Tibetské zpívající mísy mají původ v Tibetu a Nepálu a objevily se tam už v polovině 3. tisíciletí před naším letopočtem. Tehdy se používaly při rituálech, které uváděly lidi do stavu meditace a vnitřní rovnováhy. Do západního světa se dostaly až ve dvacátém století. Tyto mísy se nejčastěji vyrábějí ze sedmi kovů, které představují sedm tradičních astrologických planet. Mohou se ručně tepat, lít či soustružit. Při hraní vytvářejí zvuková energetická pole, která naplňují prostor pozitivní energií. Zjednodušeně lze říct, že mísy jsou typem zvonu či rezonátoru, který rozšiřuje zvukové a energetické vlny.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Už zítra je Světový den cyklistiky, proto byste měli pomýšlet na víkend strávený ve sportovním duchu. Ruku na srdce, poslední dobou nemáte čas na aktivity, které jsou spojeny s hodnotným…