Způsobují cigarety schizofrenii?

18. 4. 2002
Způsobují cigarety schizofrenii?
Poslední lékařské výzkumy odhalily, že nadměrná inhalace cigaretového kouře stojí za řadou závažných psychických chorob! Kouření tedy způsobuje nejen rakovinu, nýbrž i panickou hrůzu, úzkosti a schizofrenii.

Způsobují cigarety schizofrenii?

Poslední lékařské výzkumy odhalily, že nadměrná inhalace cigaretového kouře stojí za řadou závažných psychických chorob! Kouření tedy způsobuje nejen rakovinu, nýbrž i panickou hrůzu, úzkosti a schizofrenii. Tyto vlivy má kouř z cigaret přitom nejen na aktivní kuřáky, ale také na pasivní. Jinými slovy; také ten, kdo se často zdržuje v prostředí s kuřáky, může podlehnout nebezpečným psychickým poruchám.

Už dlouhá léta jsou před kouřením varovány především děti. Ve většině států je prodej tabákových výrobků mladistvým zakázán, přesto se i mezi mladšími osmnácti let najdou silní kuřáci. Výjimkou nejsou ani šestnáctiletí teenageři, kteří denně vykouří balíček cigaret.
Tím se podle posledních výzkumů vystavují nejen riziku onemocnění rakovinou, nýbrž i hrozbě duševních poruch. Pravděpodobnost duševního postižení je u mladistvých kuřáků šestnáctkrát vyšší než u jejich nekuřáckých vrstevníků!
Závěry první fáze současného výzkumu dokazují, že například agorafóbií, strachem z otevřených prostor, trpí sedmkrát více kuřáků než nekuřáků. Pětkrát více kuřáků pak pociňuje nejrůznější projevy úzkostí a strachu.
Za těmito údaji stojí především psychiatr Jeffrey Johnson z léčebného institutu v New Yorku. Podle jeho slov se budou dalšímu zkoumání věnovat díky vládním grantům i další výzkumná pracoviště ve Spojených státech.

zdroj: Plus

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Nastoupili jste na vojnu, tak musíte bojovat. S trvalým partnerem dnes všechno vyřešíte a dojdete k závěru, že bylo všechno hloupé a zbytečné. Však už to tak bývá. Na druhou stranu se vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme