Zranění a nemoci ve StarDance: Páry vyřazené kvůli covidu, zlomeniny i problémy se zuby

Zranění a nemoci ve StarDance: Páry vyřazené kvůli covidu, zlomeniny i problémy se zuby

O tom, že tréninky na každý soutěžní večer nejsou vůbec jednoduché, se přesvědčili všichni soutěžící. Někdo měl problém s kondicí, jiný zase s pamětí. Nejzákeřnější překážkou je ale nemoc či náhlý úraz. A že jich ve StarDance nebylo zrovna málo. Připomeňte si ty největší zdravotní průšvihy.

1. řada StarDance, rok 2006

Na urputnou bolest zad si stěžoval bývalý český atlet Tomáš Dvořák. Se svou partnerkou se však protancovali až do sedmého kola, to znamená těsně před finálový taneční souboj.

V šestém kole musel odstoupit taneční pár Mahulena Bočanová a Jaroslav Kuneš. Při generálce si Kuneš natrhl tříselný sval. Zranění bylo natolik vážné, že v soutěži nemohli dále pokračovat.

Co prozradila Mahulena Bočanová o svém novém vztahu? Podívejte se na video:

2. řada StarDance, rok 2007

Miss České republiky Monika Žídková musela s partnerem Janem Halířem odstoupit ze soutěže ve čtvrtém kole. Důvodem byla autonehoda Halíře, který musel být následně hospitalizován.

Pokračování 2 / 4

3. řada StarDance, rok 2008

Snad největší rozruch vyvolala v této řadě poražená finalistka Zuzana Norisová. Partnerem jí byl Jan Kliment. V průběhu soutěže Norisová onemocněla zánětem průdušek a poslední dva soutěžní večery musela odtančit s antibiotiky v těle. Trápily jí také natažené svaly, zablokovaná krční páteř a bolestivé puchýře na nohou.

Natažený sval na noze zkomplikoval účast v soutěži také sportovnímu komentátorovi Jaromíru Bosákovi. Úraz se mu stal při generální zkoušce, kdy měl partnerku Evu Krejčiříkovou zvednout nad hlavu. Krejčiříková spadla na parket, naštěstí bez zranění.

4. řada StarDance, rok 2010

Známého českého kuchaře a moderátora Filipa Sajlera v soutěži velice potrápil úponový sval mezi kyčelním kloubem a páteří. Po jeho natržení musel Sajler pravidelně navštěvovat lékaře kvůli obstřikům. Ze soutěže však neodstoupil. Své taneční umění mohl divákům předvádět do čtvrtého kola, kde s partnerkou vypadli.

Pokračování 3 / 4

5. řada StarDance, rok 2012

Bolestmi při trénincích a přímých přenosech trpěla také Barbora Poláková. Několik večerů musela antibiotiky léčit bolavou osmičku. Když v šestém kole vypadla, nechala si bolavý zub vytrhnout.

Se zraněným kotníkem se potýkal hokejový trenér a bývalý hokejový útočník Martin Procházka. Úraz si přivodil na generálce. Velké finále, kde s partnerkou Terezou Bufkovou tančili o vítězství, si však ujít nenechal. Nakonec se umístili na druhém místě.

Trochu kuriózní zranění měl Petr Bende. Ten si při zapáleném klouzání po parketu pěkně odřel koleno.

8. řada StarDance, rok 2016

Ani osmá řada se neobešla bez zdravotních problémů soutěžících. Hned v prvním díle si profesionální tanečnice Kamila Tománková poranila krční páteř. Novou partnerkou lyžaře Ondřeje Banka byla Eva Krejčířová. Ta se s Bankem dostala až do finále, kde byli poraženi Zdeňkem Piškulou a Veronikou Lálovou.

Také pro Piškulu nebyla účast v soutěži jednoduchá. Během tréninků si přetížil zápěstí a nemohl s ním vůbec hýbat. Lékaři mu museli píchnout několik injekcí a nasadit mu na ruku dlahu.

Zápěstí bylo osudné také Janě Plodkové. Ta si jej dokonce zlomila.

Pokračování 4 / 4

9. řada StarDance, rok 2018

Po jednom z tréninků musel být s bolavými zády do nemocnice převezen také Dalibor Gondík. Po lékařském zásahu se mu ulevilo a mohl dále soutěžit. S partnerkou Alicí Stodůlkovou vypadli v šestém kole.

11. řada StarDance, rok 2021

Tento ročník byl poznamenán celosvětovou pandemií covidu-19. Z důvodu nákazy musely být vyřazeny páry Mirai Navrátil s Lenkou Norou Návorkovou a Simona Babčáková s Martinem Prágrem. V karanténě musela také nějakou dobu zůstat moderátorka Tereza Kostková, jejímž náhradníkem byl Aleš Háma. 

12. řada StarDance, rok 2023

I když není letošní ročník soutěže ještě ani v půlce, zdravotní problémy už měl taneční pár Marek Adamczyk a Lenka Nora Návorková. Při tréninku si jim nepovedla jedna ze zvedaček a Návorková upadla na zem. Bohužel si přivodila úraz kotníku. Následující díl tančila sambu naboso. Po konzultaci s lékaři však v soutěži dále pokračuje.

Doporučujeme

Články odjinud