Zrůdné dětské soutěže královen krásy

27. 6. 2015
Hodiny tvrdých příprav, umělé vlasy, řasy, dokonce botulotoxinové injekce. Co všechno jsou ambiciózní rodiče schopni udělat proto, aby se jejich dcera stala dětskou MISS?

Dětské soutěže MISS jsou ve světě velmi populární. Obzvláště v USA se těší mimořádné oblibě. Rodiče jsou schopni investovat spousty času, energie a peněz, aby jejich malé dcerky získaly korunku královny krásy. Proč? Je to mimořádně výhodný byznys – samozřejmě, pokud to vyjde!

Příkladem úspěšné dětské královny krásy je sedmiletá Isabella Barrettová. Rodiče za její „kariéru“ utratili statisíce dolarů. Létají s ní po dětských soutěžích MISS po celých Spojených Státech. Ve škole má individuální plán. Platí jí soukromé učitele němčiny, španělštiny a italštiny. Chodí na balet a gymnastiku. Má vlastní řadu šperků a kosmetiky, vydělává milióny dolarů ročně.

"Jsem už vážně slavná, mám vlastní řadu šperků a líbí se mi, že jsem ve svém podniku šéfka. Většinu soutěží o královnu krásy, kam se přihlásím, také vyhraju… Ráda utrácím peníze, co vydělám, miluju boty, mám jich už přes šedesát párů, ….miluji dobré jídlo, hranolky a hamburgery vůbec nejím, vždycky si v restauraci objednám to nejdražší…," prozradila na sebe úspěšná dětská hvězda v rozhovoru pro Daily Mirror.

Její matka Susanna skutečně do kariéry své dcery investuje nemalé peníze. Jenom účty za soutěžní kostýmy se pohybují v řádech desetitisíců dolarů. Isabella odmítá bydlet v jiných než pětihvězdičkových hotelech. Má umělé vlasy, řasy i nehty, vlastního vizážistu, trenéra, choreografa, kteří létají všude s ní.

Na otázku, zda se Suzanna jako matka neobává o zdravý duševní vývoj své dcery, s úsměvem odpovídá: "Vidíme, co se stalo dětským hvězdám, jako je třeba Britney Spears, a přirozeně nechci, aby tak moje dcera dopadla. Ale ona má prostě ráda hezké věci, tak jí nebráníme, aby si je pořizovala."

Další úspěšnou finalistkou dětských MISS je Britney Campbellová. Není sice tak slavná jako Isabella, slušný příspěvek do rodinného rozpočtu její účast na dětských soutěžích královen krásy také přináší. O Britneynu vizáž se stará její maminka osobně. Dříve si totiž přivydělávala jako kosmetička.

"Dostaly jsme se do soutěží krásy. Věděla jsem, že si Britney stěžuje na svůj obličej. Nelíbily se jí vrásky na tvářích. Souhlasila s tím, že jí píchnu botox. Viděla to u mě, takže když jsem jí to dala poprvé, byla v pohodě," říká paní Campbellová.

Kromě toho Britney depiluje nohy voskem. "Občas to bolí. Ale už jsem si ," přiznává Briteny.

Na argumenty odpůrců dětských soutěží krásy paní Campbellová odpovídá: „Svět dětských MISS je stejně tvrdý, ne-li tvrdší, než je ten dospělý. Rozhodně nejsem jediná, kdo se snaží svým dcerám takhle pomoci. Spousta matek dává dítěti botox a dělají ještě mnoho jiných věcí, které já nedělám. To se prostě děje. Já jsem skvělá máma. O svou dceru se starám a nikdo mi nemůže říci, že to dělám špatně. "

Fotky malých královen krásy najdete v naší galerii. Co myslíte vy? Dorazí móda soutěží dětských MISS i do České republiky?

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pomalu vcházíte do druhé poloviny měsíce a už je vidět i maličké vyčerpání. Na pracovním poli jste sice jako doma, ale v manželství to tak růžově nevypadá. Raději byste neměli dráždit…

Nejčtenější články

Doporučujeme