Ztráta mobilu je horší než přijít o peněženku

15. 7. 2002
Ztráta mobilu je horší než přijít o peněženku
Téměř tři čtvrtiny majitelů mobilních telefonů ve Velké Britanii jsou přesvědčeni, že by spíše oželeli ztrátu peněženky než svého mobilního telefonu.

Ztráta mobilu je horší než přijít o peněženku

Klepněte pro větší obrázek

Téměř tři čtvrtiny majitelů mobilních telefonů ve Velké Britanii jsou přesvědčeni, že by spíše oželeli ztrátu peněženky než svého mobilního telefonu. V některých případech se jedná o formu duševní závislosti (bez mobilu se cítí nejistí), jiní se zase obávají o důvěrná data ve svém přístroji.

Podle údajů společnosti WapOneline, která o průzkum požádala, tvrdí 86 procent dotázaných, že trpí trýznivým neklidem, nemají-li telefon u sebe. Téměř čtvrtina respondentů (23 procent) mění vyzváněcí melodii každý týden. Celé tři čtvrtiny pak přiznaly, že používají zprávy SMS, chtějí-li se vyhnout nepříjemnému rozhovoru.

Pro teenagery a mladé lidi se stal mobilní telefon doslova kultovním předmětem. Mobil je častým dárkem - rodiče mají oprávněný pocit, že díky přenosnému telefonu budou v lepším kontaktu se svou dospívající ratolestí. Problém odkud a jak zatelefonovat nedůvěřivým rodičům nebo partnerovi přestal s nástupem mobilních telefonů existovat. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Berani, nyní máte pocit, že zvládnete všechno na jedničku. Největší plány máte s bydlením a rodinným životem. Už teď si chcete rozmyslet letní dovolenou u moře! To by byl super dárek…

Nejčtenější články

Doporučujeme