Zuby proti lásce

21. 6. 2011
Zuby proti lásce
Pořád slyším, že hltám. Jenže má to i své výhody. Pokud mi jednou vypadají zoubky, nebudu s tím mít problém. Budu mít totiž natrénováno a tak mě nic nezaskočí. To se o vás, lidech, ale říct až tak úplně nedá.

Taky se bojíte zubaře? Kdo by se nebál…Máme kamaráda, který k němu vůbec nikdy nechodí a netají se tím, že střádá do kasičky na kvalitní mixér. To až mu dá sbohem jeho poslední zub a jemu se zachce vepřa knedla zéla. Nebo oříšků…. Náš kamarád si asi jednou koupí opravdu ten nejlepší a nejhezčí mixér, protože zatím má zuby jak perličky, tím pádem víc štěstí jak rozumu a stále plnící se kasičku. Na svůj chrup ten kluk dokonce balí holky. Nechat se políbit od fešáka, kterému metá bílá záře z úst, óóó, to je svůdná záležitost.

Ovšem máme taky kamarádku, která chodí k zubaři jak do relaxačního centra. Pokaždé, když objeví nějakou novou věc, kterou by jí mohla zubařka v puse vyrobit. A tak jí nechybí dokonalý oslnivě bílý chrup, navíc zdobený drahým kamínkem, ani oblouk zubů upravený do bezchybného tvaru, jak to mívají hvězdy stříbrného plátna.

Jenže ne vždycky jsou zuby při nás. Zuby mohou být paradoxně i proti lásce. Jarmila by o tom mohla vyprávět. Taky šetřila na mixér, ale když přišla o většinu zubů, měla našetřeno sotva na ruční šlehač. Nejprve si s tím moc starostí nedělala. Manžel zdrhnul už dávno, sama sebe se nebála. Z turisťáku přesedlala na junior, ten moc kousání nedá. Ke krupicové kaši mívala vždycky pozitivní vztah a moc se v životě nesmála, takže většinou ani lidi nevěděli, jaký problém holka má. Jenže pak se objevil ON.

Chlap v kostkované flanelce, džínách a kovbojských botách, které odkládal jen večer a to ještě ne každý den. Jenže byl to CHLAP jak má být, alespoň podle Jarmily a holka šla do sebe. Korunky na mixér vybrala, nechala si vyrvat poslední zbytky svých tesáků a požádala o tu nejkrásnější protézu, kterou za vysypané korunky může pan zubař zhotovit. Asi díky vrozené slušnosti a smlouvě s pojišťovnou jí nenavrhl, aby si skočila koupit hmoždíř a klapačky jí vyrobil. Umělý chrup Jarmile sice seděl, ale úplně jinde a jinak, než by měl.

Jarmila je holka praktická. Řekla, že už si na junior zvykla a vůbec – jazyk má jak ještěrka hbitý a dokáže se s ním najíst stejně dobře, jako kdyby měla plnou pusu zubů. A že ty zuby potřebuje hlavně kvůli tomu, aby byla za hezkou a ten její kovboj Jarda jí nevzal roha a k tomu to, co nově ve svých ústech má, stačit bude. Netušila holka jedna, že ten její nový chrup se proti ní spikne. Ve chvíli, kdy se Jardovi zachtělo pořádného polibku, nikoliv pusy alá bratr se sestrou. Ve chvíli největší vášně se zuby rozhodly, že je to nebaví, ať si Jarmila užívá a třeba si nechá oblíznout mandle, ony jdou na procházku. Raz dva tři….odhodlaly se ke skoku a HOP – skočily Jardovi za kostkovanou košili.

Trvalo to měsíc, než Jarmila dala věci a hlavně sebe do pořádku. Jarda byl chlap do nepohody, ten se smál, až se za břicho popadal, ale šišlající Jarmila se tak styděla, že nechtěla vidět nejen Jardu, ale ani pošťačku. Nebýt Jardovy vytrvalosti, asi by si ten rozsudek „junior a samotu na doživotí“ podepsala.

Jarda řekl, že jsou důležitější věci,než zub co v puse sedí, zabrnkal na kytaru a na příští rande přinesl originální dárek. Lepidlo na protézy. A Jarmila, která říkala, že „ty zatracený zuby proti lásce“ rozmlátí paličkou, začala říkat, že „všechno zlý je pro něco dobrý“. To dobrý je Jarda. A ani „zuby proti lásce“ s tím nic nenadělají.

Vaše

Eni

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento úplňkový den byste měli využít smysluplně. Je na čase promluvit si tom, co vás trápí. Vše by mělo proběhnout bez větších hádek. Když v sobě nosíte tíživé věci, život je náročnější.…