Zůstaly vám v obličeji jizvy po akné? Zbavte se jich jednou pro vždy

Zůstaly vám v obličeji jizvy po akné? Zbavte se jich jednou pro vždy

S pupínky akné v mládí bojovala snad každá z nás. Někomu se takzvané „beďary“ tvořily ojediněle, někdo jich měl plnou tvář. A řadě lidí zůstaly jako následky puberty jizvy po akné dodnes. Jestli i vy trpíte tímto problémem, neházejte flintu do žita, stále je možnost s tím něco udělat.

Sladký zázrak med

Med pomáhá nejen při léčení chřipky a nachlazení, ale také při péči o pleť. Dokáže vás zbavit tmavých kruhů pod očima, zpomaluje tvorbu vrásek a také vás zbaví vyrážky po holení. A co víc, dokáže minimalizovat jizvy! Stačí ho několikrát do týdne natřít na postiženou oblast a časem pozorovat výsledky.

Pokračování 2 / 5

Šťáva z brambor

Stejně jako na strie může šťáva z brambor pomoct i při léčení jizev po akné. A co víc, dokáže tvorbě akné také předejít! Brambory mají vysoký podíl draslíku a pomáhají regulovat krevní tlak. Pokud trpíte na tvorbu akné nebo se chcete zbavit jizev, které vám po něm zbyly, prostě si třikrát týdně plátkem syrové brambory přejíždějte po postižených místech.

Pokračování 3 / 5

Oleje

Na jakékoliv problémy s pletí skvěle zabírá kokosový olej, to není žádná novinka. Zkuste ho třeba na noc používat místo krému a výsledky se brzy dostaví. Díky vysokému obsahu kyseliny linolové, která má hojivé účinky, na jizvy po akné funguje také šípkový olej nebo pupalkový olej s kyselinou gama-linolenovou, jenž působí protizánětlivě a regeneruje.

Pokračování 4 / 5

Aloe vera s okurkou

Aloe vera dokáže s pletí zázraky, to se ví už tisíce let. Mohou za to antioxidanty, minerály, aminokyseliny a necelé dvě stovky enzymů, které jsou obsaženy v gelu této zázračné rostliny. Když k tomu přidáte salátovou okurku, která pleť zklidňuje a zároveň pomáhá zachovat hladinu kolagenu potřebného pro pružnost pokožky, máte ideální mastičku na jizvy. Aplikujte na postiženou oblast zhruba na dvacet minut a poté opláchněte. Nejde samozřejmě o jednorázovou záležitost, masku je třeba dlouhodobě opakovat, než se dostaví výsledky.

Pokračování 5 / 5

Ruka odborníka

Někdy bohužel přírodní ani kosmetické produkty nezabírají, a tak je potřeba svěřit se do rukou odborníka. Pomoc najdete na každé klinice estetické medicíny, kde s vámi váš problém dopodrobna proberou a poradí vám, která procedura pro vás bude nejúčinnější. K odstranění jizev po akné se často používá chemický peeling, ošetření IPL světlem nebo laserová léčba, která mívá nejlepší výsledky.

Doporučujeme

Články odjinud