Zůstane rodina díky nevěrám jen snem?

3. 12. 2001
Zůstane rodina díky nevěrám jen snem?
V dnešní době se stále a stále více odsouvá rodina na zadní příčky našich hodnot, případně se odsouvá až o desítku let dál. Je to tím, že si chceme stále užívat, mít pocit volnosti, je to kariérou nebo je to otázka peněz na zabezpečení rodiny?

Zůstane rodina díky nevěrám jen snem?

Tento článek bude spíše než odpovědí jednou velkou otázkou a bude od vás očekávat vaše názory, zkušenosti a pohledy na toto téma.
V dnešní době se stále a stále více odsouvá rodina na zadní příčky našich hodnot, případně se odsouvá až o desítku let dál. Je to tím, že si chceme stále užívat, mít pocit volnosti, je to kariérou nebo je to otázka peněz na zabezpečení rodiny?Nebo je to snad tím, že nám mladým vyhovuje žít si svůj vlastní život bez toho, aniž bychom do toho nějak vážně zapojovali někoho druhého a vázali se? Měla jsem tenhle pocit dlouho - nevázat se, užívat si, ale přeci jen rok od roku mě nutí o tomto tématu více a více přemýšlet.

Zrovna nedávno jsem potkala postarší manželský pár a říkala jsem si, jak se vše neuvěřitelně změnilo, jak se posunula hranice všeho.Vždy jsem se smála, když mi moje máma říkala: "to já v tvém věku…." no a já teď, když si povídám se svou sestrou, která je jen o 4 roky mladší, říkám nakonec to samé, a to je mi "teprve" 23 let. Je mi z toho trošku smutno, ráda bych věřila tomu, že mi můj přítel a možná i budoucí manžel nikdy nebude nevěrný, ale okolní svět mě stále více a více přesvědčuje o tom, že to je vlastně normální a že jsme "jenom lidi". Dříve šlo o opravdovou a ve většině případů čistou lásku a manželství na celičký život, dnes je to zřejmě o něčem jiném.

Když koukám kolem sebe a vidím, jak dnešní době vládne "moderní styl života" (jako by se všichni předháněli, kdo se zapíše do knihy rekordů v nevěře), kolik manželství se rozvrací ve stále větším a větším počtu, přepadá mě beznaděj, ale stále věřím, že jsou mezi námi i Ti, u nichž čistá láska a jeden pro druhého znamená a bude znamenat vše. Není jich však mnoho...

Takže není to, že se rodina stále více odsouvá, snad tím, že lidé přestávají jeden druhému věřit ?

Co si o tom vy myslíte? Jaké jsou vaše zkušenosti a názory?

Autor: http://blazinek.zde.cz

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Stojíte na pokraji doslova luxusního týdne. Pokud udržíte své negativní emoce na uzdě, dopřejte si klidné pracovní období i romantickou lásku. Takovéto nabídce nelze odolat! Patříte mezi…

Nejčtenější články

Doporučujeme