ZUZANA (40): Kamarádka mě poslala na svoje rande, bylo to osudové

ZUZANA (40): Kamarádka mě poslala na svoje rande, bylo to osudové

Mít nejlepší kamarádku je k nezaplacení, obzvlášť pokud je pro vás schopná udělat cokoliv. Své o tom ví Zuzana, které se žertík její kamarádky stal osudným a dodnes toho nelituje.

Moje nejlepší kamarádka Jarmila byla vždycky trochu bláznivá holka, ale právě tohle se mi na ní líbilo. Od základní školy mě překvapovala svými nápady, tedy upřímně, někdy mě i šokovala. Ale na její kanadské žertíky jsem si svým způsobem zvykla a naučila se brát je s humorem.

Nesčíslněkrát mi takovým šokem pomohla z velkých trablů. Třeba po mém těžkém rozchodu mě vzala na travesti show a když mi umřel pes, objednala skok padákem. Mně její léčba šokem docela vyhovovala, ale co mi připravila jedno léto, to nemělo obdoby.

Jarmila byla asi půl roku sama a začala si hledat partnera na internetu. Já byla sama rok, ale k takovému zoufalství, za které jsem seznamky na internetu považovala, jsem se nesnížila. Po měsíci, kdy Jarmila absolvovala pár marných rande, jsem se rozhodla jí to osobně rozmluvit. Souhlasila a dohodly jsme si schůzku.

Tedy – já myslela, že jsme si ji dohodly – až později mi došlo, že den, místo i čas navrhla ona. Tak jsem se v pátek večer vydala, mimochodem rovnou z koupaliště, do jedné kavárny na okraji našeho města. Vešla jsem do dveří a už zdálky na mě mával kluk. Šla jsem k němu, myslela jsem, že je to známý Jarmily a že strávíme večer společně ve třech. Ostatně nebylo by to poprvé.

Jaký jsem ale zažila šok, když mi řekl: „Zuzano, vypadáš fantasticky, i když nejsi nalíčená!“ „Co ti je do toho?“ opáčila jsem. „Vždyť jsi mi na seznamce psala, že bez make-upu neuděláš ani krok!“ hlesl.

Během dalších několika vteřin mi došlo, že Honza, jak se jmenoval, je „rande“ Jarmily, která se mi ho rozhodla přehrát tak, že rovnou na internetu vystupovala pod mým jménem. Pravda, jemu pochopení situace trvalo o dost déle.

Na společný šok jsme se rozhodli dát si společně skleničku vína. Všechna frustrace z osamělosti a podvodu, který na nás byl spáchaný, se najednou vyvalila ven a potřebovala spláchnout. Nezůstalo tedy u jedné, přišla doslova smršť.

Ráno jsem se probudila s ukrutným bolehlavem a v mobilu už drnčela esemeska od Honzy. Společně jsme pak absolvovali vyprošťovací dopoledne, které volně přešlo do líného odpoledne, a večer jsme se rozloučili ještě jako kamarádi.

Jenže ráno nám oběma došlo, že v tom bude něco víc. Začali jsme spolu chodit. Když se Jarmila vrátila z neohlášené dovolené, kam zmizela ještě den před narafičeným „rande“, přivítali jsme ji na letišti s lahví šampaňského.

I když jsem ji tehdy před lety toužila v prvním okamžiku zabít za podfuk, co na mě přichystala, dnes jsme jí s Honzou vděční. Je to už deset let a za tu dobu jsme stihli svatbu a pořídit si dvě děti. Manželství nám klape a díky Jarmile jsme šťastní!

Doporučujeme

Články odjinud