ZUZANA (43): Vzala jsem si staršího muže, moji přátelé a rodina mě opustili

5. 3. 2020
ZUZANA (43): Vzala jsem si staršího muže, moji přátelé a rodina mě opustili
Zuzana neplánovala, že se zamiluje do o hodně staršího muže. Když se tak ale stalo, vůbec to neřešila. Zato její okolí ano, a to tak moc, že přišla o většinu přátel i o sestru.

Někdy si připadám, jako bych spáchala zločin. Přitom jsem nikomu nic špatného neudělala. Přesto se na mne okolí dívá skrz prsty. Provdala jsem se totiž za staršího, a navíc bohatého muže.

Nikdy jsem nic takového neplánovala. Prostě to přišlo. Bylo mi necelých třicet a od školy jsem tvrdě pracovala, abych se dostala na zajímavé místo. To se mi podařilo. Díky práci jsem měla možnost setkávat se se spoustou významných lidí.

Tak jsem poznala i manžela. Okouzlil mne na první pohled. Vysoký, charismatický, galantní. Absolutně jsem nevnímala, že je o tolik starší než já. Když jsem se dozvěděla, že hned o čtvrt století, nevěřila jsem tomu. Ani jeden z nás totiž takový rozdíl nevnímá. Naše okolí ovšem ano.

První ránu mi zasadila rodina. Naši mě od vztahu tvrdě odrazovali. Nedala jsem se. Vdala jsem se i bez jejich požehnání. Časem se naštěstí rodiče s mou svatbou smířili a jsou rádi, když mě teď vidí šťastnou. U sestry a u přátel jsem se ale s pochopením nesetkala.

Když zjistili, že je můj manžel navíc dobře finančně zajištěný, začaly se naše hovory točit jenom kolem peněz. Podle nich mi beztak o nic jiného nešlo. Jejich sarkastické poznámky jsem už nebyla schopná poslouchat a postupně jsem se jim začala vyhýbat.

O tom, že ke svému muži cítím skutečnou lásku, nechtěli ani slyšet. Mrzí mě to hlavně u sestry. Kdykoli se vidíme, mluví jen o tom, jak jsou na tom špatně a že já se mám. Nabídky na finanční výpomoc a dárky odmítá, prý má svou hrdost. Já to však nemyslím zle, ráda bych jí byla nápomocná, když je to v mých možnostech. Jsem z toho nešťastná.

Svého muže miluji i on mě, stejně jako milujeme naše dvě dnes už téměř dospívající děti. Mám všechno, co potřebuji, dokonce o moc víc, a přesto nejsem úplně šťastná. Ztratila jsem přátele i vlastní sestru.

Jistě, chodíme do společnosti, ale mezi lidmi, s nimiž se stýká můj muž, se necítím úplně dobře. Ve skrytu duše jsem pořád ta úplně obyčejná ženská, která se chce s přáteli uvolněně bavit a smát.

Moc mě štve, že se na ženy, které se zamilují do staršího, bohatého muže, nahlíží jen jedním způsobem. Přemýšlím, jak se svým přátelům znovu přiblížit, moc bych chtěla naše vztahy obnovit, ale je mezi námi nějaká divná bariéra. Pro ně jsem prostě někde jinde.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V mnoha obcích se konají na oslavu konce války průvody spojené se světélky lampionů. Letošní roku budou jistě omezené, ale zavzpomínat by si měl každý. Pusťte si film s touto tématikou a…