Komentáře k článku zpět na článek

lebahu 23. 1. 2016 | 15:17

j66: Šéfové nemají rádi chytré zaměstnance, ti chytří jsou většinou totiž šéf. Většině šéfů bohatě stačí zaměstnanec ochotný pracovat alespoň do výše svého platu (a že takových mnoho není).

lebahu 23. 1. 2016 | 15:13

Dasa52: Ad negramotnost, nemusíme do Horní Volty. Dcera dělá ve firmě, kde si na nekvalifikované dělnické pozice (mačkat čudlík, žádná dřina ani fyzická ani náročné "na hlavu") vozí dělníky ze zahraníčí (páč Čechům se za 15 hrubýho nechce ani vstávat a budou se válet radši na pracáku a remcat). Minulý týden přicestovalo 40 Rumunů na přijímací pohovor. První otázka byla, jestli umí číst a psát... ze 40 lidí uměli 3. (Nebyla to tlupa stařečků někde z hor kam civilizace nedorazila, ale lidi 20-40 let z předměstí velkých měst). Neříkám, že je to reprezentativní vzorek tamní společnosti, spíš sem vozí "póvl", který se jinde neuchytí, ale že existuje takto velká negramotnost v Evropě (Rumusko je členem EU) jsem nečekala.

j66 23. 1. 2016 | 12:19

Dasa52: Jinak ono naše vzdělaná společnost je spíš taková, že umíme smáčknout čudlík A a čudlík B, když nástroj nefunguje tak si přečteme manuál a případně smáčkneme havarijní čudlík C nebo zatelefonujeme na číslo xxx (třeba do Indii kde je call centrum) Když nejde elektrika, tak jsme všichni nahraní , s VŠ i bez

j66 23. 1. 2016 | 12:12

Dasa52: Ono by se dalo parafrázovat: že zaměstnavatel stojí o vzdělaného zaměstnance, který ale nemyslí. Ty pohádky o tom, jak jsou šefové rádi, když mají chytré zaměstnance si vykládejte někomu mladšímu.

Dasa52 23. 1. 2016 | 11:38

j66: jo a kté Burkina Faso (za našich školních let ještě Horní Volta) - i tam by bylo lépe, kdyby llidé začali pracovat a to nejen fyzicky, ale i na sobě. Největším problémem je tam negramotnost, která automaticky znamená bídu - ale to je snad jasné, že když někdo nic neumí, tak nemá co prodat. Kdo dnes stojí o nevzdělané zaměstnance, když jsou továrny plné strojů a počítačů? Ani řídit traktor už není jen točit velkým volantem a mít svaly k přehození rychlosti.

Dasa52 23. 1. 2016 | 11:32

j66: protože jak už tu bylo řečeno, remcáním nic nevyřeší. tedy remcat mohou, ale kdyby místo toho ten čas využili k tomu, aby něco dělali, tak by se jejich situace zlepšila. každý má to, co si zaslouží. znám spokojené bezdomovce, kteří odmítají pomoc ve formě bytu a práce, znám zdravotně postižené, kteří vydělávají víc, než je průměrný plat a znám paničky podnikatelů, které mají všechno, jen ne to, co by opravdu chtěly, takže jsou nešťastné a vymetají psychologické poradny.

Dasa52 23. 1. 2016 | 11:25

Mata69: líp bych to neřekla. Jen bych dodala, že na rozdíl od některých komentářů si nemyslím, že člověk nemůže mít sex bez lásky, protože to by asi nemohly existovat ty bordely, že. Sex je chemie a hormony a myslím, že ho většina lidí prostě k životu potřebuje ber kde ber. Osobně si myslím, že tento vztah je u konce. Je jen otázka, zda to vyřešit rozvodem, odchodem nebo to prostě nechat být, protože je to pohodlnější, než řešit bydlení, majetek atd. Naprosto chápu pocity paní, protože jsem pár měsíců před rozvodem něco podobného zažila, totiž že mi vadilo i to, že můj exmanžel dýchá. Ovšem bez sexu. Vlastně jsem dnes ráda, že to vyřešil za mě a našel si mladší model. Také jsem nebyla schopná to vyřešit, sebrat se a jít dál. Tím se ukončila fáze nenávisti a dnes jsme oba (snad i on) spokojení s jinými partnery už tak dlouho, že bych ani nedokázala vyjmenovat přesně, co mi na něm vadilo nejvíc a klidně si s ním vypiju kafe nebo pokecám o životě. Jeho páchnoucí ponožky, neumyté nohy, odhazování věcí po bytě a horory v televizi už řeší někdo jiný A také si myslím, že takových chlapů je sice hodně, ale jsou i jiní, voňaví, pořádní, udržovaní, nesobečtí... Takže je jen na ženské, jak si ustele

lebahu 22. 1. 2016 | 21:21

Remcáním se mezi horních 10 tisíc ještě nikdo nevyšvihnul. Takže pokud máte pocit, že třete bídu s nouzí, přestat sjíždět internet a začít makat!

helza 22. 1. 2016 | 12:42

j66: :))) Klidně si remcej. Blbý ale je, když projíždíš třeba fb a z remcání se tam stává zvykem. Dřív si chlapi poremcali v hospodě a tím to haslo, dnes je internet celospolečenský fenomén a ono pak to společné remcání vede k různým konstrukcím, které postupně začínají žít svůj vlastní život, což pomalu přestává být sranda. Ale tady si poremcej.

j66 22. 1. 2016 | 11:18

helza: lebahu: Já chápu jak to myslíte, ale.... To že se lidé chtějí mít lépe je prostě přirozené a srovnávají se sobě rovnými. ne s žebrákem Mmch to že si bezdomovci nestěžují, vyplývá spíš z toho, že rezignovali než že by byli spokojení. A je pochopitelné, že celorepublikově se srovnáváme Německem a ne s Burkina Faso. A to že žijeme v období bez válek, taky není nic nového. 17-18 století války nebyly, resp. někde na Balkáně apod. a to se zdejšího obyvatelstva týkalo asi stejně jako válka v Afgánistánu a Iráku, které se také účastníme. Jinak i za té tolik velebené 1.republiky se např. rodina mojí maminky na Slovensku (vdova s 6-ti malými dětmi) měla velmi zle, Běžné jídlo byla mouka uvařená ve vodě a osolená , Polepšili si trochu až za Slovenkého štátu, který zavedl sociální programy pro chudé. To se u nás nikde nenapíše ani ted. Když je někdo spokojený miskou rýže proč ne, ale proč ostatní co chtějí víc by meměli "remcat" ?

helza 22. 1. 2016 | 10:19

Co se týče toho, jak se máme - řekla bych že pocit spokojenosti je zcela vnitřní záležitost a znám to, nejvíc se cítí zasaženi dobou ti, kteří se mají materiálně nejlépe. Bezdomovci bývají většinou spokojeni a nestěžují si. A to, že se máme dobře, myslí lebahu tak, že už od r. 1945 u nás není válka Žijeme více jak 70 let v míru, což se ještě v historii lidstva nikdy nestalo. Neschováváme se v krytech, nedíváme se na naše mrtvé děti, které zahynuly při bombardování, nedovídáme se zprávy o smrti našich mužů, rodičů, příbuzných a známých. Ani nám neumírají děti v náručích hlady. Neprodáváme děti bohatým, aby se měly lépe, nejíme polébvku z hlíny a nezabíjíme novorozeňata, abychom alespoň jednou děti nakrmily. Je tady už dlouho klid a takto dlouhý klidný život je vždycky podhoubím nespokojenosti a remcání a touhy po nějakých lepších vládách. Člověk už má takovou povahu.

amish 21. 1. 2016 | 10:07

Milá paní žije jinak než chce a čeká, že ten druhý zařídí, aby byla spokojená. Bylo by mnohem lepší, kdyby svého muže milovala, obdivovala a ctila. Když něčeho takového z různých důvodů není schopná, ať jde od toho. Ty pocity, kterými se nechá ovládat jí stejně ničí život.

Rambíša 21. 1. 2016 | 09:40

lebahu: Jó tvrdit,že si u nás žijeme jak prasata v žitě,to umí kdekdo.Ale je to vždycky pravda?? Zkuste vyjít s 8 tisícovým důchodem,jedna samotná osoba...a on vám život ukáže.Není to život,spíš neustálé uskrovňování a šetření,aby měl člověk aspoň nějakou rezervu,kdyby bylo ještě hůř.Velice mě štve,že různé organizace u nás chtějí halasně pomáhat kdejakým uprchlíkům,a na domácí chudé se kašle...

j66 21. 1. 2016 | 00:41

lebahu: A Vy jste na Ukrajině byla, že tvrdíte jaká je tam všude bída? Já na Ukrajině a v Rusku i v Rumunsku byla, Jak za socialismu, tak třeba v Rusku jsem byla letos v září, dcera kamarádky byla na Ukrajině letos v červnu, takže informace mám docela hodnověrné. Ano i v těchto zemích jsou lidé, kterým se daří špatně, nemají na " dětské školní obědy" ale běžným lidem se daří tak podobně jako u nás, samozřejmě se starají jak jen to jde, a pak je vrstva lidí , kterí strčí Babiše do kapsy. Nemluvím tedy vysloveně o těch chudácích , kterým padají bomby na hlavu, ale jinak lidí jsou tam stejní jako kdekoli jinde.

lebahu 20. 1. 2016 | 23:31

Dobře, bezdomovci se dobře nemají. Ale jinak všichni ti, kterým je teplo, neprší jim na hlavu a mají co jíst kvičí úplně zbytečně (a jedno jestli za socíku nebo teď, režim s tím nemá nic společnýho). Pokud je někdo nemocný, invalidní, někdo mu umřel apod. a zrovna mu fajn není, tak to ale nemá nic společného s "dobou".
Opravdu doporučuju udělat si výlet. Nemusí to být daleko někam do Afriky. Rumunsko, Ukrajina... bohatě stačí aby člověk viděl jak vypadá bída. To že nemám na to abych harantovi koupila novej mobil nepovažuju za bídu.

j66 20. 1. 2016 | 22:48

lebahu: A vy jste si jistá , že všichni lidé se u nás mají tak skvěle? Já sama si nestěžuji, ale ne každý to tak má a já neznám všechny obyvatele ČR, abych šmahem řekla, můžete si za to sami, nestěžujte si a snažte se!!!
A tuhle průpovídku jak se tady máme skvěle oproti..... to si pamatuji ze socialismu velmi dobře!!!! Něco se prostě nemění!!!!

lebahu 20. 1. 2016 | 20:58

Všechny remcaly "na zlou dobu" bych vyslala na rodva na stáž někam, kde je opravdu zle (hlad, válka, nedostupná zdravotní péče...) aby jim docvaklo, že si žijem jak prasata v žitě.

betateta 20. 1. 2016 | 17:32
Mata69 20. 1. 2016 | 17:04
šiška 20. 1. 2016 | 16:21

Mata69: právě že ne, zaplať pánbůh! O to víc mě to udivuje když čtu nebo slyším takové příběhy. Přijde mi, že je na světě toho zla až příliš. A bude nejspíš ještě hůř až se rozjede naplno současná doba co se teď děje.

Mata69 20. 1. 2016 | 12:47
lebahu 20. 1. 2016 | 12:39
šiška 20. 1. 2016 | 12:24

helza: to napsala velmi výstižně,naprosto souhlasím! Na Primě dávají denně pořad Tchýně, v tomto pořadu je vidět co je zlých,skoro až odporných chlapů v rodině! Každý chlap si myslí, vydělávám prachy co by ještě chtěla! Přijde mi že mají popletené století nebo to v nich přetrvává od evoluce živočicha.Samozřejmě se nedají všechny házet do jednoho pytle, to by ten svět byl opravdu děsný. Moji oba zetíci jsou fakt super, dcery mají štěstí i když i u nich občas dojde výměně názorů. Ale kde ne,že.

lebahu 20. 1. 2016 | 11:51

Rambiša: zabíjení zvířat... pokud člověk není vegetarián, "maso" se napřed musí zabít. Živý zvíře jsem ještě jíst nezkoušela. Tvářit se, že "to" na tácku v supermarketu nebyla původně kráva (prase, kuře...) je čirý pokrytectví. Takže pokud jíš maso, nemělo by ti vadit, že ho někdo před tím musel zabít. Střelit volně a šťastně do té doby žijící srnku je daleko menší zlo, než x měsíců držet prase zavřený na roštu v kotci 1x1,5 m a valit kdejakým humusem aby rychle rostlo, pak ho přes půl Evropy vízt v kamionu na jatka a tam ho hodiny nechat stát "ve frontě" na smrt a dívat se jak je jednoho po druhém zabíjí. Ale to už jsme zcela mimo od tématu.

Mata69 20. 1. 2016 | 11:12

Dostala jsem k vánocům od své kolegyně speciální vydání jednoho časopisu. A je v něm spousta zajímavých věcí, myšlenek. Třeba zrovna teď mne napadá jedna - že na partnerovi nevidíme 90% dobrých vlastností pro 10% těch, které nám vadí. A že na něm hledáme co nemá, místo toho, abychom hledaly to dobré, co má. Protože když najdeme partnera, který má těch 10% co chybělo předešlému, chybí mu zase jiných 10%.
A tak nějak myslím, že se toto přihodilo i této paní. Ona se obrátila (z nějakého důvodu) k duchovnu a rozjímání a vidí, že její manžel to nemá, nedělá to. A plně se soustředí na to, co jí na něm vadí. Obávám se, že říhal vždy...že mu nohy a potažmo fusekle smrděly taky vždy...najednou se to stává nesnesitelným. Holt dvacet let společného života udělá své. A že mu celý život dělala pomyšlení, posluhu jak sama píše, a najednou se jí to zajídá - no to pardon, to si ale udělala sama. To si měla uvědomit dříve, že je mu jen služkou. A neházet to na matku a tchyni. Není divu, že on nechápe co se jí najednou nelíbí. A myslím, že jí se ani moc odejít nechce...mají společnou firmu, tudíž má příjem z této práce a musela by si pak hledat jinou, jistě i slušné bydlení, no na ten sex by asi někoho sehnala. Ale ani s ním to nebude tak hrozné, když je schopna s ním spát. O znásilnění nepíše nic, takže s ním je dobrovolně. Takže asi tak. Když už je v tom duchovnu tak ponořená, měla by si trošku to porovnat i v hlavě.

Rambíša 20. 1. 2016 | 10:50

Nezdůrazňovala bych,že se cítíte divně,když si s manželem užijete sex a přitom se vám on protiví.Sex je jen sex,nic víc.A to,že máte každý jiné zájmy a celkem nic společného,to by mělo být taky dobré.Vy jste se stala tzv.ezoženou,tak si jí buďte.Ale nepředstavujte si,jaké by to bylo krásné,kdyby byl váš protějšek ezomuž! Soužití s takovým by tedy moc příjemné nebylo.Na sex by asi mockrát nedošlo,neb by pán řešil jiné karmické a jiné veledůležité problémy,s jídlem by taky byly problémy,neb on by měl extra požadavky atd.atp.Váš muž je obyčejný,tuctový muž,jakých u nás haldy,mě osobně by nejvíc vadilo to zabíjení zvířat,co dělá.Jestliže tedy opravdu chcete svůj nerušený klid,tak se rozveďte,odstěhujte a začněte znovu a jinak.

lebahu 20. 1. 2016 | 10:27

helza: Napsala jsi v podstatě totéž co jsem chtěla říct já, jenom to umíš tak nějak víc "na úrovni" a učesaněji.

helza 20. 1. 2016 | 10:20

Myslím, že paní začala hledat něco nového a krásnějšího v sobě a vadí ji, že muž žije dál ve starém člověku. My jsme s mužem více jak 35 let, milá paní, a společného jsme nikdy nic neměli. Jsou rituály, které jsem v začátku doslova zbožňovala a které mi dnes lezou na nervy a jemu určitě ledacos z mých zvyků taky. Přesto mohu poctivě říct, že ho miluju stejně, ba, sice jinak, ale určitě lépe, kvalitněji a mnohem více než když jsem jsme se poznali a byli jeden druhým zcela opojení. Je jeden takový spolehlivý test. pokud vám při kontaktu s jeho kůží není "k zblítí", pak jej milujete. A to není, to byste s ním při sexu velice trpěla a určitě byste k žádnému vrcholu nedospěla. Že jste dnes možná dál, než on (tak to nejspíš vnímáte) - to je život. Jednou to může být naopak, on bude před vámi. Že jste zcela jinde taky nevadí. Můžete žít svůj nový ženský život, vytvořit si svůj nový ženský svět a nechat jej žít ten svůj chlapský. A možná jednou přijdete na to, žeprávě skutečnost, že on je chlap a vy ne, vás k němu přitahuje.

lebahu 20. 1. 2016 | 09:53

Neví co chce a nedá pokoj dokud to nedostane. Po 25 letech poleze občas na nervy každej chlap (a my jemu) už jenom tím že dejchá. Myslím že by se paní měla přestat "rejpat v hovně" (tedy přestat řešit blbosti jestli se chlap škrábe na koulích, kolikrát a jakým způsobem) a řešit podstatný věci. Pokud je s ním takovou dobu zas až tak příšernej být nemůže (aspoň já na něm nic strašnýho z popisu nevidím... přileze mrtvej z práce, pustí si televizi a otevře si pivo... a občas si jde zastřelit nějaký to "ubohý nevinný zvířátko" a pak si s chlapama plácaj játra kdo hrdinně skolil většího zajíce... naprosto typickej chlap v tomto věku). Jestli chce paní zkoumat duchovno, babrat se v pocitech, hledat vnitřní krásu atd. ať hledá, ale nikdo tohle nemůže chtít po mužským. Pokud je jí skutečně tak odpornej, ať si sbalí kuférek a jde, jinak by možná měla místo hledání toho jak on je odpornej začít hledat to, proč s ním je tak dlouho, nějaký hezký vlastnosti mít musí a na tom začít stavět. Ale nečekat, že mu jako vylije svou frustraci a on se najednou změní, vrhne se na studium budhismu, začne cvičit jógu, hovořit hindsky a japonsky a zkoumat její auru... to fakt po normálním vzorku chlapa nelze chtít. Nevím co od něho čeká... velký romantický gesta? Kytice růží a milostný sonety? Bohužel všechny pohádky končí svatbou, jak to bylo dál se nedozvíme, jak po 20 letech Bajaja nechával špinavý fusakle obýváku a pincezna po něm ječela jak fůrie...

Mata69 19. 1. 2016 | 22:42

Jednak není jasné, jestli je paní Zuzaně 55 let (jak je v nadpisu) a nebo 50 let, jak píše v článku.
Jednak moc nerozumím tomu, že spí s manželem, přestože se jí hnusí. Prý rutina...Že on nechce do poradny, to je nasnadě. Nevidí žádný problém - nevěrný jí už asi není, doma to je stále při starém, sex mají - z jeho pohledu fakt není důvod! Nevím co paní čeká za rozhřešení, terapeutka jí to řekla. Jestli chce něco změnit, musí ona sama. A musí tu sílu v sobě najít, tu jí nikdo nepředá.

Babaloo55 19. 1. 2016 | 20:37

Rozumím tomu velmi dobře. Když jsem manželovi vysvětlovala, že s ním, pokud má v sobě deset piv, spát nechci, zeptal se, která kamarádka mi to poradila. Snad není třeba nic vysvětlovat.

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Blíženci, do pracovních povinností jste zabraní jako nikdy a nehledíte vpravo vlevo. Šéfovy…