ZUZANA (53): Mám přítele, ale žiju s kamarádkou, rozumíme si i ve třech

8 komentářů

Dáša
15. března 2022 • 23:57

Tak to by u mě asi neklaplo. Mám kamarády samé chlapy :-D Ne, to ne, ale neumím si představit, že by se mi po bytě motala některá z mých kamarádek. Do kuchyně bych jí asi nepustila a byla by to pro mě absolutní ztráta soukromí. Můj byt není ubytovna. Pomoc na několik týdnů max. měsíců ok, ale žít s někým léta? To fakt ne. A chlapi jsou docela fajn a občas se i na něco hodí :-D :-D A já mám toho nejlepšího na světě. :laska:

Sandra
10. března 2022 • 13:04

Souhlasím s Elynor.
Pointu není potřeba hledat.
Jen nám někdo popsal, že žije jinak než my.

Radna
10. března 2022 • 11:10

No, kdyby titulek alespoň zněl "bydlím s kamarádkou". Tohle je buď čistá bulvární lživá nachytávka, nebo autor nechápe český jazyk.
Jinak k článku - chlapa doma nepotřebuji a bydlet s kamarádkou (ani se sestrou, bratrem, matkou) bych opravdu nechtěla. Dočasně je ubytovat na pár dnů, maximálně dva týdny - ano, trvale skutečně ne.

Elynor
10. března 2022 • 6:07

V téhle anketě si zase nevyberu, protože si hlavně neumím a nechci ani představovat možnost spolubydlení s kamarádkou. Ano, dočasně, v nějaké obzvláště nouzové situaci, kdyby v daný okamžik nebyla jiná volba než jít pod most, dobře. Týden, se zaťatými zuby měsíc, to bych možná vydržela. Ale roky? S perspektivou, že už to tak třeba zůstane napořád? No ani kdyby mi zlatem platila - ta kamarádka nájemné. Předpokládám, že Zuzaně ta kamarádka platí nájemné. Jestli ne, tak to nechápu už vůbec. Takové soužití by pro mě bylo za trest. Střídat se při vaření? Boha jeho, proč, když mám náladu, uvařím, když ne, tak ne. Žádná povinnost "dneska je řada na tobě". Totéž filmy a prosecco. Filmy si pouštím, když mám na ně náladu a vyberu si podle svého, dohadovat se s někým, že chce koukat na něco jiného je opět zbytečná komplikace. Prosecco mi nechutná. Navíc určitě by byly dohady o koupelnu a wc, kdo měl uklidit, umýt nádobí, že se někde válí svršky, není si kam sednout a na co položit věci, tadyhle hrnek od kafe, támhle miska od zmrzliny... Ne. Tohle se dá dělat, když je člověku dvacet let, a sdílí studentské spolubydlení s kamarádkama, není to jeho domov, jen po dobu studia dočasné bydlení, lepší než být na koleji. Ale dobrovolně se do toho uvrtat po padesátce, no to mám úplně husí kůži při tom pomyšlení. A s chlapama to nijak nesouvisí. I když - určitě bych nebyla takový blázen, abych si vodila milence domů, když je tam druhá ženská. No nicméně můj život to není, je to čistě Zuzany věc, jestli jsou takhle všichni spokojení, tak není co řešit, bezva, užijte si to. Proč to tady je a kde je nějaký závěr, poučení, pointa?

Dáša
16. března 2022 • 0:00

@Elynor: Souhlas, ať si to užijí, ale já jsem nežila se spolubydlícími ani jako studentka. Jsem dost náročná na prostor i na soukromí. Nepotřebuju luxus, ale pevné neprůhledné dveře s funkčním zámkem :-D

Elynor
16. března 2022 • 7:59

@Dáša: Taky jsem nežila s nikým jako spolubydlící, ale znám pár lidí, co na podobné studentské časy mají pár zábavných vzpomínek. Někomu to tak moc nevadí, a stejně někde bydlet musí, když nechce dojíždět zdaleka. Ale pevné neprůhledné dveře se zámkem jsou snad základní předpoklad, to bych ani nečekala, že nebudou. Nejsem příznivcem módních otevřených interiérů, kde jsou všechny místnosti propojené a dveře nejsou málem ani na wc.

Helena
12. března 2022 • 12:48

@Elynor: Vareni, uklid, filmy, to byl problem pri spolubydleni v mladi, ne v 50. To uz clovek chce bydlet v klidu a podle toho se doma chova. Pani v clanku jsou naladene na stejnou vlnu, proto neni nic problem.

Moučka
11. března 2022 • 18:16

@Elynor: Dobrý názor na věc ... :-)

Doporučujeme

Články odjinud