Zuzana Navarová: Zpěvačka, která zpívala pro lidi, víc nepotřebovala

7. 12. 2018
Dnes uplynulo čtrnáct let od její smrti. Protože o svém soukromí moc nemluvila a raději rozdávala radost a silné emoce ve svých písních, téměř nikdo nevěděl, že bojuje s rakovinou. Zpráva o její smrti šokovala. Bylo jí pouhých pětačtyřicet let. Fanoušci na ni ale nikdy nezapomenou. Vlastně to ani nejde. Byla totiž jedinečná. Takové jako ona se už asi nerodí.

Nesnášela hudebku

Narodila se v roce 1959 v Hradci Králové a už od malička zpívala a hrála. Pocházela z hudební rodiny, tatínek byl redaktor hradeckého rozhlasu a úpravce lidových písniček. Chodila do hudebky, což nesnášela, ale dalo jí to základ. Vystudovala gymnázium a potom Filozofickou fakultu v Praze, učitelský obor čeština-španělština. Po škole dokonce jeden rok učila.

Pedagogická budoucnost ji ale nečekala. Muzika ji pohltila stoprocentně už na vysoké. Tam se totiž na jednom studentském mejdanu potkala se dvěma kluky, Vítem Sázavským a Zdeňkem Vřešťálem, a vznikla folková kapela Nerez. Tehdy to bylo doslova zjevení. Fanoušci jásali, nadšení byli i kritici.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Rozhodně nejste zrovna v kondici, ale snažíte se veškerou práci dokončit v požadovaném termínu. Není však jisté, zda se vám to podaří. Hlavně nepanikařte a soustřeďte se. Dobrou náladu…

Nejčtenější články

Doporučujeme