Zve vás na rande kolega, soused či kamarád? Jak říct ne, aby se neurazil

2. 5. 2019
Zve vás na rande kolega, soused či kamarád? Jak říct ne, aby se neurazil
Dát muži najevo svůj nezájem je celkem snadné. Co když se ale jedná o někoho, kdo vám je nějakým způsobem blízký? Pak je potřeba brát ohledy na jeho city. Jak tedy odmítnout pozvání na rande tak, aby ho nápadník přijal v dobrém?

Kolega v práci

Důležité je si říct, že byste měla být opatrná na to, co o svém soukromí v práci prozradíte. Pravdou ale je, že čím déle někde pracujete, tím víc se vztahy s kolegy mohou prohlubovat, a tak o vás mohou vědět víc, než byste si možná přála. Pokud vás pozve na rande kolega, o kterého nemáte zájem, je tu možnost vymluvit se na to, že máte partnera. Jestli ale ví, že jste single, zkuste se odvolat na pracovní vztahy a vysvětlit mu, že razíte heslo „co je v domě, není pro mě“. Jestli je jen trochu v pohodě, takové odmítnutí pochopí. Radíme zůstat u tohoto postoje, i kdybyste chovala ke kolegovi sympatie. Vztah na pracovišti se vám totiž může pěkně vymstít.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Druhá polovina týdne bude profesně vyrovnanější a případným úkolům se směle postavíte. Stále děláte drobné chybičky, ale to šéfovi nevadí. Hlavně, že se zapojujete do dění ve firmě, právě…

Nejčtenější články

Doporučujeme