Zvěrokruh má nově 13 znamení! Stará se posunula, jaké je nově to vaše?

Zvěrokruh má nově 13 znamení! Stará se posunula, jaké je nově to vaše?

Možná už jste o tom slyšela, NASA před nedávnem spočítala, že znamení zvěrokruhu vycházejí po staletích na jiná roční období než doposud, proto by se mělo rozdělení zvěrokruhu aktualizovat a navíc by podle ní mělo existovat 13. znamení – znamení Hadonoše.

NASA poprvé během 2000 let obnovila znamení zvěrokruhu

Pokud se o astrologii zajímáte, víte, že by nově mělo existovat 13 znamení zvěrokruhu. I pokud to tedy není pro vás novinka, mohlo by vás zajímat, jaká je jeho charakteristika, na které období připadá a co bude s těmi původními. Proč vůbec tato změna? NASA vypočítala, že se za posledních 2000 let zemská osa vychýlila a dnešní postavení souhvězdí vůči Zemi je jiné a to znamená, že 86 procent lidí je narozeno v jiném znamení, než předpokládají.

Pokračování 2 / 4

Může za to zemská osa

Proč se to stalo: Starověké civilizace nepočítaly s nepatrnou odchylkou zemské rotační osy, která vznikla důsledkem působení Slunce a Měsíce během minulých dvou tisíciletí. Dnešní noční obloha je tedy odlišná od té, kterou pozorovali starověcí astrologové, a souhvězdí, ze kterých znamení horoskopu vycházejí, jsou zhruba o měsíc posunuta. Proto je možné, že 86 % lidí nezná svoje pravé znamení horoskopu.

Nové rozdělení znamení zvěrokruhu:

Kozoroh 20. leden – 16. únor

Vodnář 16. únor – 11. březen

Ryby 11. březen – 18. duben

Beran 18. duben – 13. květen

Býk 13. květen – 21. červen

Blíženci 21. červen – 20. červenec

Rak 20. červenec – 10. srpen

Lev 10. srpen – 16. září

Panna 16. září – 30. říjen

Váhy 30. říjen – 23. listopad

Štír 23. listopad – 29. listopad

Hadonoš 29. listopad – 17. prosinec

Střelec 17. prosinec – 20. leden

Pokračování 3 / 4

Šťastné, či nešťastné třinácté znamení?

To, že by mělo existovat třináct znamení zvěrokruhu, ale není žádná novinka, již babylonští astrologové objevili všech třináct konstelací, Hadonoše však opomenuli záměrně, aby umožnili rovnoměrné rozdělení jednotlivých znamení do 360° cesty Slunce.

Toto je znak hadonoše:

Klepněte pro větší obrázek

Jak už sám název napovídá, souhvězdí Hadonoše je znázorněním muže držícího hada. Tento symbol byl mnohokrát upraven a přetvořen jednotlivými kulturami, nicméně se vždy jednalo o totéž souhvězdí.

V řecké mytologii je Hadonoš považován za znázornění Asklépia, boha lékařství, který oplýval schopností vzkřísit mrtvé. Rozzlobený Hádes, bůh smrti, přesvědčil svého bratra Dia, aby Asklépia popravil úderem blesku. Během umírání se Asklépios přemístil na noční oblohu ve formě souhvězdí, odkud na nás shlíží dodnes.

I ve starém Egyptě znali autoerotiku. Podívejte se na video:

Sumérové jako muže s hadem zobrazovali boha moudrosti a magie jménem Enki. Naopak pro Egypťany byla tato postava mužem jménem Imhotep, který v Egyptě žil v 27. století před Kristem. V Bibli je definován jako Židovský muž Josef, syn praotce Jákoba – Imhotep je egypstký ekvivalent pro jméno Josef.

Pokračování 4 / 4

Kdo je zplozencem Hadonoše?

Pokud jste se narodili mezi 29. listopadem a 17. prosincem, připadalo by na vás podle nového rozdělení opravdu znamení Hadonoše a nahradilo by vašeho dosavadního Střelce nebo Štíra.

Charakteristika Hadonoše: Zplozenci Hadonoše jsou poetické duše, pro které je důležité vzdělání a vědění vůbec, přemýšlivé a vynalézavé, oplývají intuicí. Hledají mír a harmonii, ale není pro ně problém postavit se autoritám a často to také v rámci svých ambic dělají. To může vyvolávat nepřátelství v okolí, Hadonoši jsou však zásadoví a neradi ustupují.

Doporučujeme

Články odjinud