RE: pes versus přítel, jsem zoufalá Zpět do diskuze

Misa 16. 10. 2021 14:07:35

Ahoj, nechěla jsem se uplně zapojovat do této diskuze, ale když vidím ty slaboduché komentáře, tak jsem si říkala, že přeci jen přispěju jiným pohledem na věc. Naše rodina nebyla pejskařská, vyrůstali jsme v bytě, naši byli hodně společenský a často jsme někde byli, takže se přivazovat doma kvůli čtyřnohému chlupáči nepřipadalo v úvahu. Já jako malá holka taky chtěla psa, ale nedovolili mi to - později jsem za to byla ráda. Chápu, že někdo má tu potřebu se upínat na tyto chlupáče, terapeut by možná vyštrachal nějaké pocity jako strach ze samoty, nedůvěra v lidi nebo nedostatek lásky od rodičů, ale pak je tady ta druhá skupina lidí, kteří můžou být psychicky v pohodě a pes pro ně může být jen na obtíž, neustálá potřeba venčit za každého počasí několikrát denně - tedy omezování osobní svobody, sbírat smradlavá hovínka, občas mýt, protože jinak celý pes smrdí, nesmyslné štěkání, neustálý pohyb, člověk nemá chvíli klid a jako vyvrcholení celého dne - spát s ním v posteli. To jsou běžné věci, které nepejskaři můžou vadit. Věřte, že nejste první ani poslední, kdo řeší podobný problém, znám jich v okolí pár. Podle mě ho jen tak škádlí a chce ho pozlobit a ví, že současně pozlobí i vás, protože ten problém bude v jeho očích ve vás, kdo si psa pořídil. Pokud jde o terapeuta, tak si myslím, že by vás spíš mohl zbavit závislosti na psovi než ¨vyléčit¨ partnera, aby začal dávat na jevo lásku vašemu psovi.

:-);-):-)):-D^^O:-):-];-]:D:laska::-*:oops:8-)8-D:sok::-\:/]:-D>:-(:grr::eh:-(:'(8-S:-l:kuk::hmm:8-P:-P:zelenac::-!:-|:tleskani:oboze:potichu:nenapadne:hm:sipka::!::?::napad::achjo::lol::pozoro<:)

Pravidla diskuzí na webu Dáma.cz

Zasláním příspěvku do diskuze souhlasíte s těmito pravidly:

• Podmínky užívání služby informační společnosti
  • Informace o zpracování osobních údajů
  • Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby.
  • Příspěvky nesmí poškozovat web Dáma.cz ani ostatní projekty provozovatele.
  • Je zakázáno vkládat do příspěvků nezákonný obsah včetně odkazů na stránky nabízející takový obsah.
  • Příspěvky nelze využívat k reklamě.
  • Příspěvky, které porušují pravidla diskuzí, budou odstraněny. Případně budou upraveny tak, aby neporušovaly pravidla diskuzí. V textu bude následně uvedeno, že příspěvky byly ze strany redakce upraveny.
  • Právo moderovat diskuze mají pouze vybraní zástupci provozovatele. Základní kontrola každého příspěvku probíhá ještě před jeho zveřejněním.
  • Dáma.cz je soukromý web a provozovatel má při řešení sporů, které se týkají příspěvků v diskuzích, vždy konečné slovo.