Rozdělení majetku po rozvodu Zpět k diskuzím

Celkem 1 odpověď Zobrazit jako strom

Po rozvodu (před více jak třemi léty) jsem se loni odstěhovala od bývalého manžela, neb soužití s ním v jednom domě bylo nesnesitelné. Bydlím teď v penzionu a on v naší vilce, kterou i s pozemky vlastníme stejným dílem. Platím polovinu domovní daně, polovinu pojištění i některé další položky i za něj, i když tam více jak rok nebydlím.
Vyměnil zámky a zcela mi znemožnil vstup do domu.
Chci svoji polovinu prodat, leč on to nedovolí, nekomunikuje. On mě vyplatit nemůže, neb na to nemá. Jsme již důchodci. Co mám dělat, abych se domohla finančního vyrovnání?
R.

Vyzvěte ho k vypořádání doporučeným dopisem (datovkou nebo jinak prokazatelně) a oznamte mu, že pokud nebude možná dohoda, dáte k soudu návrh na vypořádání spoluvlastnictví.

No a pak to udělejte.

Soud rozhodne, že buď jeden druhého vyplatíte a nebude-li to možné (nedostatek financí, nezájem), tak vám přikáže dům prodat a finance si rozdělit.

Předžalobní výzvu na rozdělení spoluvlastnictví zvládnete poslat i sama, ale asi bych vám poradila využít služeb právníka, aby to ex vzal vážně a došlo mu, že to myslíte vážně.

1