Hnusí se vám polykání spermatu? Zvažte to, podle lékařů je to zdravé!

Hnusí se vám polykání spermatu? Zvažte to, podle lékařů je to zdravé!

Muži to milují, ženy většinou nesnáší. Máte při orálním sexu problém s polykáním spermatu, i když po tom váš partner touží? Možná to s vámi nevědomky myslí dobře! Polykání semene totiž může být vašemu zdraví prospěšné.

Kolik spermií je v jedné dávce?

Muži při jednom výronu semene vystřelí do světa od dvou do sedmi mililitrů ejakulátu, výsledné množství však záleží na pravidelnosti sexuálního života. V jednom výronu semene je padesát až tři sta padesát milionů spermií. Je škoda nechat je ležet ladem, když mají tolik pozitivních vlastností.

Pokračování 2 / 5

Zlepšuje náladu

Ejakulát totiž obsahuje látky, které zlepšují psychiku – hormon štěstí serotonin a melatonin. A nejen to, najdete v něm i vitaminy a minerální látky. Například zinek, vápník, hořčík, sodík. Také cukry, kreatin, bílkoviny a vitamin C. Vědci v něm prý dokonce nalezli i stopové množství zlata. Platí: Čím mladší partner, tím kvalitnější sperma. Čím častěji muž ejakuluje, tím kvalita spermatu také stoupá. Skvělý důvod pro každodenní sex – nemyslíte?

Pokračování 3 / 5

Zrychluje spalování tuků

Sperma obsahuje látky, které zrychlují metabolismus a podporují trávení. Jedna dávka ejakulátu obsahuje zhruba padesát pět kalorií. Navíc při orálním sexu zapojujete poměrně dost svalů, takže na hubnutí má jednoznačně pozitivní účinky.

Pokračování 4 / 5

Omlazuje a zkrášluje

Vědci ve spermatu našli mimo jiné i jinou látku, která se nazývá spermidin. Ta omlazuje buňky a zabraňuje jejich stárnutí až o třicet procent! Což je lepší a levnější než většina zázračných pilulek a krémů. Opět: Čím mladší muž, tím lepší omlazující účinky. Pornoherečky se shodují, že je sperma ideální jako pleťová maska. Také je díky množství vitaminů dobré na lesk a sílu vlasů: Jedna londýnská klinika dokonce prodává sérum na vlasy inspirované semenem.

Pokračování 5 / 5

Může skvěle chutnat

Pro chuť spermatu je důležité, co muž jí zhruba čtyřicet osm hodin před ejakulací. Ženy se shodují, že lépe chutná semeno po zeleninové nebo ovocné stravě než po mase nebo například fernetu. Vyhýbat se je dobré také tučným a kořeněným jídlům. Na zlepšení kvality spermatu jsou výborné skořice, ananas nebo celer, po něm je ejakulát nasládlejší. V Británii dokonce existují tabletky na to, aby sperma chutnalo po jablku, meruňkách nebo mátě.

Doporučujeme

Články odjinud