Nemáte chuť na sex? Zhubněte a jděte na rande

Nemáte chuť na sex? Zhubněte a jděte na rande

Chladné počasí, nedostatek energie ze slunce, stres, starosti s dětmi a tak podobně. Důvodů, proč nemáte chuť na sex, může být spousta. I přes všechny starosti ale existují způsoby, jak si zvednout libido a udělat z ložnice místnost plnou vášní, ne jen pokoj na přespání!

Zhubněte

Je vědecky dokázáno, že kila navíc nám ubírají na sexuálním apetitu. Pokud vás opouští chuť na postelové hrátky, možná by nebylo od věci zkontrolovat váhu a něco pro své tělo udělat. Nenechte se odradit, vědci také zjistili, že k navrácení choutek kolikrát postačí už první zhubnutý půl kilogram. Na druhou stranu - pokud vám pár shozených kilogramů zaručí postelový ohňostroj, proč se do hubnutí trošku neopřít?

Pokračování 2 / 8

Najezte se

Jestliže vás netrápí kila navíc, zkuste naopak jíst. Ale ne jen tak něco. Řada potravin má totiž afrodiziakální účinky, které ve vás vzbudí touhu po sexu. Afrodiziaky jsou například ústřice nebo kaviár, pokud si potrpíte na ostrá jídla, také nešlápnete vedle s chilli, které vás určitě slušně rozpálí. Podobnými účinky se může chlubit i celer nebo chřest. Když si z těchto potravin připravíte večeři a zapijete ji červeným vínem, bouchne ve vás erupce touhy. Jako dezert nezapomeňte na čokoládu, které se také říká pokrm lásky.

Pokračování 3 / 8

Změňte antikoncepci

S antikoncepcí buďte na pozoru. Pilulky, které zabrání nechtěnému těhotenství, mohou také zabraňovat vaší chuti na sex. Hormony obsažené v prášcích totiž mohou snížit hladinu testosteronu ve vašem těle, který potřebujete k tomu, abyste měla chuť na milování. Pokud už jeden druh antikoncepce berete dlouho, možná je na čase vyzkoušet jinou, případně se s gynekologem poradit o dalších možnostech.

Pokračování 4 / 8

Vyrazte na světlo

Spojte trochu pohybu s pobytem na přímém denním světle. Podle vědců je to hormon tmy a spánku, který v nás zabíjí touhu. Naopak světlo a pohyb vám dodá endorfin a serotonin, které vyvolají euforii a nabudí chuť na sex. Naplánujte si proto s partnerem o víkendovém odpoledni příjemnou procházku, zakončete ji svařákem a hupsněte do vyhřátých peřin! Vsadíme se, že určitě hned neusnete.

Pokračování 5 / 8

Nenechte se rušit

Pokud jste nervózní z toho, že vás budou rušit děti nebo domácí mazlíčci, zařiďte jim na víkend hlídání. Ano, nemusí to být jednoduché, ale nějaké řešení se určitě vždycky najde. Jestli nefungují prarodiče, určitě vám rádi pomohou kamarádi s malými dětmi, kterým nabídnete protislužbu, případně víkendová škola v přírodě a podobně. Stejně tak se vám někdo postará o psa nebo kočku. Užívejte si přes víkend jen jeden druhého, vypněte telefony a klidně i zvonek a uvidíte, že z vás opadne nervozita, což je další krůček k nabuzení touhy.

Pokračování 6 / 8

Dopřejte si odpočinek

Únava kvalitnímu sexu ani libidu rozhodně neprospívá. Pokud jste unavená z práce, péče o děti a o domácnost, asi těžko budete manželovi po večerech předvádět v posteli dračici prahnoucí po divokých hrátkách. Ale kdo říká, že sex musí probíhat jen v noci? Takové ranní probuzení v podobě pořádného orgasmu má také hodně do sebe! Dopřejte si proto minimálně sedm hodin kvalitního spánku a ráno se nechte od partnera vzbudit něžným mazlením, které se vyvine v uspokojivé milování.

Pokračování 7 / 8

Dejte si rande

Domluvte si s partnerem rande. Nejlépe někde na místě, kam jste rádi chodili, když jste spolu randili a každá vaše schůzka končila divokým sexem. Hezky se na to oblečte, dopřejte si sklenku dobrého alkoholu a s partnerem zavzpomínejte na staré časy a na historky spojené s vaším milováním. Určitě zatoužíte si to zopakovat!

Pokračování 8 / 8

Najděte si milence

Máte krizi s manželem či partnerem dlouhodobě a nejede přes ni vlak? Pokud vám to nepůsobí příliš velké morální potíže, zkuste si najít milence. Kouzlo nepoznaného funguje vždy, a když navíc bude šikovný, objevíte zpátky kouzlo postelových hrátek. A kdo ví, možná vám to pomůže i ve vztahu s partnerem a svoji touhu přenesete i na něj!

Doporučujeme

Články odjinud