Indukční varné desky vládnou roku 2017: Vítězí na poli designu i technologií | Zdroj: PR

Zdroj: PR

Indukční varné desky vládnou roku 2017: Vítězí na poli designu i technologií

Indukční varné desky mají ve srovnání s plynovými a sklokeramickými mnoho nesporných výhod. Jaké moderní technologie se skrývají pod jejich povrchem a čím v současnosti žije svět indukce?

Varné desky na principu elektromagnetické indukce bodují flexibilitou při vaření, snadným a přesným ovládáním, nízkou spotřebou a velmi jednoduchou údržbou.

Černé indukční desky jsou stále nejžádanější

Černá stále hraje prim. Nejčastěji si lidé kupují indukční varné desky v černé nebo tmavě šedé barvě. Populární jsou přitom jak jednoduché verze bez dalších komponent, tak i modely s nerezovým rámečkem. Z dílen výrobců už ale vylétají i první vlaštovky zajímavějšího designu. Můžete se tak setkat například s bílými varnými deskami, nebo modely v odstínu champagne.

Náš tip: Světlých povrchů se bát nemusíte. Jejich údržba není o nic náročnější, než kolik jí vyžadují černé indukční desky. Stačí, když si pořídíte čisticí krém na indukci. Deska bude stále jako nová.

Dvouplotýnkové varné desky jsou na vzestupu, zaberou jen minimum místa

Klasické modely o šířce 50 a 60 centimetrů jsou stále nejžádanější, přesto se zvyšuje poptávka i po menších a větších varných plochách. Například dvouplotýnkové desky si pochvalují především menší domácnosti. Ušetří v kuchyni místo a nemají tolik starostí s údržbou varné plochy. Naopak velké rodiny volí větší desky se šířkou až 77 cm. Umožňují pracovat na více zónách najednou a snáze manipulovat s hrnci.

U lepších indukčních desek se navíc nemusíte bát poškrábání, ani při častém vaření. Modely s povrchem iXelium si zachovávají po dlouhá léta svoji barvu i odolnost. Jsou imunní vůči škrábancům, žloutnutí i otiskům prstů. Zároveň se úžasně snadno čistí, takže můžete dát sbohem nekonečnému leštění.

Náš tip: Chcete, aby varná deska ladila s ostatními spotřebiči? A co kdybyste u toho navíc ještě ušetřili? Nekupujte pomocníky do kuchyně po jednom. Výhodné sety spotřebičů se postarají o dokonale sladěný interiér a zároveň nezruinují váš účet.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

3 moderní funkce indukčních varných desek, které si zamilujete

V oblasti indukčních desek se nemění jenom vzhled. Velkým vývojem prochází také oblast technologií. Dnešní spotřebiče jsou doslova prošpikované programy a funkcemi, o kterých si naše maminky mohly nechat leda zdát. Víte, jaké z nich vám práci nejvíce ulehčí?

6. smysl – udrží bod varu i po přidání surovin

Technologie 6. smysl zajišťuje rychlé a úsporné vaření. Efektivně pracuje s teplem a během chvilky přivede vodu k varu. Bublat bude dále, i když přidáte do hrnce studené těstoviny. Indukční deska má navíc tu výhodu, že se nejen rychle ohřeje, ale i zchladí. Ve srovnání se sklokeramickými modely to zvládá až 4× rychleji!

Flexi zóna – je požehnáním pro velké hrnce

Mnoho indukčních desek má dnes plotýnky, které jde v případě potřeby spojit. Vytvoříte díky tomu tzv. flexi zónu (neboli FlexiCook), na kterou snadno umístíte podlouhlý pekáč nebo velký hrnec na zavařování.

Power Booster – zajistí bleskurychlý ohřev

Indukční varné desky Whirlpool mají vysokou energetickou efektivitu a 2 litry vody vám přivedou k varu už za 5 minut. S funkcí Power Booster pak vaření ještě více urychlíte. Spustí se totiž maximální výkon, který vám na teplotu 630 °C ohřeje hrnec už za pouhých 8 minut.

Při výběru indukční varné desky zvažte nejen vizuální stránku spotřebiče, ale berte v potaz i jeho vybavení. Praktické funkce moderních modelů vám vaření výrazně usnadní. Varnou desku si pak pořiďte od zkušeného autorizovaného prodejce. U něho máte nejen jistotu dobré ceny, ale i bezproblémového vyřízení případné reklamace.

Pokud se například rozhodnete pro indukční varnou desku z rodiny Whirlpool Corporation (Whirlpool, Indesit, Hotpoint nebo Bauknecht), podívejte se na do kategorie indukční desky specializovaného prodejce těchto značek – AP Servis. Kromě nových spotřebičů si tu můžete objednat i odborný servis Whirlpool, příslušenství nebo originální náhradní díly.

Doporučujeme

Články odjinud