Chcete zhubnout? Vykašlete se na diety a netýrejte se!

Chcete zhubnout? Vykašlete se na diety a netýrejte se!

Zhubnout není nemožné. Je jen potřeba vědět jak na to. Základem je udržet si dobrou náladu a nestresovat se, nehladovět a rozumně se hýbat. Veškeré změny, stravovací i sportovní, ale zavádějte postupně.

Proč mají zralé ženy sklon k tloustnutí

„Estrogen a progesteron jsou dva hormony, které zodpovídají za ženskou postavu. S jejich úbytkem dochází k metabolickým změnám a ke změnám v ukládání tuků zejména do oblasti břicha, pasu a prsou a navíc se typicky zvyšuje chuť k jídlu,“ říká Jana Černotová, terapeutka a cvičitelka Hormonální jógové terapie. Radí nezaměřovat se příliš na intenzivní, silově zaměřené tréninky, protože ty hormonální nerovnováhu jen prohlubují. Lepší je věnovat se mírnějším sportům – chůzi, nordic walkingu, józe, plavání…

Pokračování 2 / 5

Dietou se metabolismus nezrychlí

Diety metabolismus naopak zpomalují a vy i tělo se dostáváte do stresu. Potřebujete se hlavně začít dobře stravovat a dodržovat pitný režim (pít 2,5 až 3 litry tekutin denně) – v tuto chvíli se naopak metabolismus zrychlí. A nejen to, z těla se vyplaví toxické látky, zlepší se stav pleti, kvalita vlasů a také budete mít mnohem více energie.

Pokračování 3 / 5

Změňte stravovací návyky

Víte vůbec, co konzumujete? Zkuste si týden zapisovat všechno, co a kdy sníte a vypijete. Včetně uzobávání mezi jídly, dojídání po dětech nebo ochutnávání při vaření. Přemýšlejte o svém jídelníčku a zařaďte do něj třeba mateří kašičku, včelí pyl, který je bohatý na vitaminy A, B1, B2, B5 a růstový hormon, který pomáhá vaječníkům vstřebávat hormony hypofýzy. Doplňte stravu naklíčenými obilninami a výhonky. Obsahují velké množství energie a pomáhají regenerovat buňky. „Klíčením dochází k nárůstu přírodních estrogenů, vitaminů, enzymů i minerálů. Jeden šálek naklíčených sójových bobů obsahuje stejné množství vitamínu C jako 6 sklenic pomerančové šťávy,“ říká Jana Černotová.

Pokračování 4 / 5

Své dělá i psychika

Velkou úlohu a zodpovědnost za to, jestli budete, nebo nebudete hubnout, má i vaše psychika a emoční naprogramování. Ty rozhodují, jestli v boji s kily vydržíte, nebo ne. Sepište si všechny věty, které jste kdy o hubnutí slyšela, ať víte, co v sobě máte naprogramovaného. Napište si nové věty a přesvědčte sebe sama, že cílem není zhubnout nebo víc sportovat, ale změnit životní styl a cítit se dobře. Když se budete denně ničit desetikilometrovými běhy a k tomu radši ani nebudete jíst, dlouho to nevydržíte a ještě to odnese psychika. Zhubnout můžete jen ve chvíli, kdy se budete cítit dobře a budete mít před sebou dostatečně silnou vizi.

Pokračování 5 / 5

Žádné utrpení!

Hubnutí nesmí být utrpení. Když zdravě změníte životní styl, budou ztracená kila pouze jednou z řady příjemných změn, které na sobě brzo pocítíte. Tak se nebojte a jděte do toho.

Doporučujeme

Články odjinud