Jak na dokonalé ruce v zimě? Mažte je čtyřikrát denně!

Jak na dokonalé ruce v zimě? Mažte je čtyřikrát denně!

Mrazíky jsou tu a vlezlá zima dokáže na našem těle napáchat zlo. Trpí zejména pokožka a nejvíce ta, která není zahalená. Pociťujete, že máte neustále vysušené ruce a zdrsnělou kůži? Nezoufejte, máme pro vás 5 tipů, jak s tímto problémem bojovat.

Vybírejte chytře krém na ruce

Když je venku opravdu zima, lze ruce chránit kvalitním krémem. Vybírejte ale ten, který je založený spíš na bázi oleje než na vodní bázi. Podívejte se na složení, a pokud obsahuje složky jako například kapalný parafín, bílý měkký parafín, lanolin nebo minerální olej, je to správná volba.

Tyto látky totiž vytvoří na povrchu pokožky vrstvu oleje, která zabrání odpařování vody a vysoušení kůže. Dobré krémy na ruce také často obsahují glycerin. Tato látka působí tak, že přispívá k zadržení vody ve vnější vrstvě kůže, a ruce tak zůstávají hydratované a měkké.

Pokračování 2 / 5

Dostatečně hydratujte

Pravidelná hydratace rukou je klíčem ke zmírnění suché pokožky. Pokuste se zavést hydratační rutinu, která bude pracovat ve váš prospěch – mějte jednu tubu s krémem na pracovním stole, druhou u dřezu a třetí v kabelce. Tak je větší pravděpodobnost, že nebudete zapomínat aplikovat si krém několikrát za den.

Abyste dosáhla vysněných hedvábných rukou, je potřeba nanášet krém alespoň čtyřikrát denně. Pro silně suché ruce zkuste hlubokou léčbu přes noc. Naneste na ruce silně mastný krém, natáhněte bavlněné rukavice a spěte s nimi.

Pokračování 3 / 5

Perte s péčí

Nevyhnete se doma mytí nádobí nebo ručnímu přepírání některých kousků prádla? Dejte si pozor, jaké prací a mycí prostředky vybíráte. Nejlépe vás samozřejmě ochrání gumové rukavice, ale pokud je z nějakého důvodu nechcete či nemůžete používat, zaměřte se na přípravky, které obsahují hydratační složky, a snažte se používat vlažnou vodu. Totéž platí i pro výběr mýdla na ruce. Vyhýbejte se těm, která obsahují jednoduchý alkohol – ten vede k většímu vysušování pokožky.

Pokračování 4 / 5

Noste rukavice

Možná už je nosíte, ale někdy v tom všem zmatku a spěchu, co je kolem, mnozí z nás zapomínají. Prevence je nejlepší léčba, takže ať už to jsou rukavice na zahřátí, zahradnické nebo gumové na úklid, pomohou ochránit vaše ruce před vysoušením.

Je také dobré použít trošku krému, než rukavice natáhnete, a nezapomínat na ně hlavně v teplotách pod bodem mrazu. Jestli se chystáte na zimní výšlap, jsou rukavice přímo nutností.

Pokračování 5 / 5

Dopřejte si manikúru

Ruce jsou v podstatě tou nejpracovitější částí vašeho těla, a proto si zaslouží, aby o ně bylo dobře postaráno. Do této péče spadá i občasná manikúra. I když je považována za kosmetické ošetření rukou a jde v ní spíše o vzhled, je vašim rukám také prospěšná.

Zkracování nehtů, odstranění zrohovatělé kůže kolem nehtového lůžka, ošetření záděrek a hydratace – tyto všechny složky manikúry pomáhají, aby vaše ruce byly v co nejlepší kondici. Proto si ji jednou za čas dopřejte, vaše ruce budou nejen hladké a hydratované, ale i krásně upravené.

Doporučujeme

Články odjinud